Soubor Arietta působí při Základní umělecké škole v Žirovnici od roku 2000 a až dosud ho vede paní učitelka Ludmila Zadražilová.

Dívky ve věku od deseti do osmnácti let nejen zpívají, ale většina z nich také ovládá hru na některý hudební nástroj. Díky tomu je pak repertoár souboru různorodý, jak to sama praxe vyžaduje – od skladeb starých mistrů v interpretaci zobcových fléten, přes sborové úpravy národních písní až k melodiím v rytmu popu a swingu. K činnosti souboru patří kromě pravidelných koncertů pro veřejnost i vystoupení pro děti z mateřských i základních škol, pro důchodce a také účinkování na vernisážích a dalších kulturních akcích města. Soubor se pravidelně zúčastňuje soutěží základních uměleckých škol.

Arietta se zúčastnila několika přehlídek sborů na hradě Kámen, na zámku v Telči, v Praze a dalších městech ČR, dále koncertovala třikrát ve Švýcarsku , v Rakousku, dvakrát v Německu, Slovinsku a na Slovensku. Arietta natočila již 3 CD. Druhé a třetí CD kompletně vznikly v nahrávacím studiu ZUŠ Žirovnice.

Od roku 2012 sbor spolupracuje s Big Bandem ZUŠ Biskupská, Praha 1. Místa společných vystoupení jsou např. sál ČNB, hrad Karlštejn, Mezinárodní festival Jazz Černošice, Městská knihovna Praha, Zbraslav, Zámek Žirovnice, Střelecký ostrov Praha atd.